Nejkrásnější místa Evropy

1. Římské koloseum

Koloseum je jedna z nejvýznamnějších a nejznámějších antických památek a také jedno z největších děl římské architektury. Stavba byla dokončena v roce 80 n.l. a odehrávaly se zde nejen gladiátorské zápasy, ale také rekonstrukce námořních a pozemních bitev, popravy nebo se zde také hrála dramata.

Stavba má eliptický tvar s šířkou 180m, délkou 150m a výškou téměř 50m. Římské koloseum je jedna z nejznámějších a nejzajímavějších staveb světa a právem byla zařazena na seznam Novodobých 7 divů světa.

1234 Hodnoceni: 4.39   Počet hlasujících: 564

2. Plitvická Jezera

Plitvická jezera jsou nejznámějším chorvatským národním parkem a patří k nejkrásnějším přírodním památkám v Evropě. Park je tvořen šestnácti jezery nádherné zeleno-modré barvy. Jezera jsou rozmístěna stupňovitě za sebou v délce 7km a jsou vzájemně propojena překrásnými vodopády a kaskádami. Můžeme zde nalézt až 90 vodopádů.

1234 Hodnoceni: 4.18   Počet hlasujících: 493

3. Pamukkale

Pamukkale je jedno z nejvyhledávanějších a nejkrásnějších míst v Turecku. Jedná se o svah pokrytý sněhově bílým travertinem s mnoha působivými terasami, kaskádami, jezírky i krápníky. Pomukkale vznikalo po stovky let díky horké vysoce mineralizované vodě vyvěrající na vršku kopce.

Pomukkale se nachází v jihovýchodní části Turecka. Rozloha celé kaskády je na šířku 2700m a na výšku 160m.

1234 Hodnoceni: 3.63   Počet hlasujících: 263

4. Gullfoss

Gullfoss patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším vodopádům na Islandu. Vodopád se nachází na řece Hvítá a skládá se ze dvou kaskád. První měřící 11metrů a druhá 22metrů. Voda se zde řítí do úzkého, přes 2500m dlouhého kaňonu, který zde řeka vyhloubila.

Vodopád Gullfoss patří mezi největší turistické atrakce Islandu.

1234 Hodnoceni: 3.50   Počet hlasujících: 250

5. Mont Saint Michel - Hora svatého Michaela

Mont Saint Michel je unikátním spojením výtvoru přírody a člověka. Jedná se 80metrů vysoký žulový přílivový ostrov (resp. poloostrov – od roku 1879 je spojen s pevninou náspem). Na kopci byl vybudován klášter a mnoho dalších historických budov včetně mohutného opevnění. Poloostrov se nachází ve Francii na pomezí Normandie a Bretaně.

Oblast se vyznačuje mohutným přílivem a odlivem, rozdíl hladiny může dosahovat až 15m. V době odlivu se obnažuje dno až do vzdálenosti 10-15km od pobřeží.

1234 Hodnoceni: 3.43   Počet hlasujících: 212

6. Pravčická brána

Pravčická brána je největší přírodní skalní brána v Evropě. Nachází se v Národním parku České Švýcarsko v nadmořské výšce 415m n.m. v blízkosti česko-německé hranice asi 20km od Děčína.

Pravčická brána je vysoká 16m a rozpětí u dna je 26,5m. Nejužší místo brány je silné pouhé 3 metry.

1234 Hodnoceni: 3.30   Počet hlasujících: 190

7. Meteora

Meteora je krásný a jedinečný klášterní komplex v severozápadní části Řecka v Thasselské nížině. Na Vrcholcích strmých skal zde bylo postaveno 24 klášterů. Dnes jich je přístupných pouze šest. První kláštery zde začaly vznikat ve 14.století. Kláštery byly vystavěny na nepřístupných třistametrových vrcholcích strmých skal v nadmořské výšce 530-613m.n.m.

Na vrcholky skal se mniši dopravovali po krkolomných cestičkách a pomocí provazových žebříků, nebo zavěšení v koších a sítích. Dnes umožňují návštěvníkům lepší přístup schůdky vybudované ve skalních stěnách.

1234 Hodnoceni: 3.03   Počet hlasujících: 51

8. Dubrovník

Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Jadranu. Říká se mu také perla Jadranu. Nejcennější památkou je zachovalý neporušený obranný systém obklopující staré město. Tvoří jej 1940m hradeb kolem starého města z 8. až 17.století. Hradby jsou místy silné až 6m. Nezaměnitelnou atmosféru města vytváří bludiště úzkých kamenných uliček.

Dnešní podobu město získalo po katastrofickém zemětřesení roku 1667, kdy byla zničena většina města. Značná část historického jádra pochází z období rekonstrukce města.

1234 Hodnoceni: 3.02   Počet hlasujících: 36

9. Benátky (Venezia)

Benátky jsou romantické a historické město plné vodních kanálů, památek a muzeí. Jsou hlavním městem severoitalské oblasti Benátsko. Historické jádro Benátek se rozkládá v mělké laguně na 118 ostrovech spojených 115 kanály s přibližně 400 mosty. Domy zde stojí na dubových kůlech zaražených do dna moře. Mezi nejvyhledávanější památky patří náměstí sv. Marka, Bazilika sv. Marka, Dóžecí palác nebo most Ponte di Rialto klenoucí se přes Velký kanál.

Benátky svou romantickou a jedinečnou atmosférou lákají sta tisíce turistů z celého světa.

1234 Hodnoceni: 3.04   Počet hlasujících: 29


© 2014 • ReK • Všechna práva vyhrazena •  TOPlist